Juraj Antal

Antal_Orsagova_HokmarkJuraj Antal,riaditeľ politickej sekcie EDS a predseda zahraničnej sekcie ODM, a Lenka Orságová, členka zahraničnej sekcie ODM, s Gunnarom Hokmarkom

Gunnar Hokmark sa prihovoril rade EDS počas jej zasadania 10. októbra v Štokholme . Vo svojom prejave pri zmienke informatiky a telekomunikácii, ktorým sa venuje, vyzdvihol potrebu dokončenia legislatívneho procesu Telekomunikačného balíčka (jeho prijatie podporovala aj ODM u našich europoslancov). V ďalšom sa zmieňoval o tzv. ‚digital dividend‘, ktorý sa bude prerokovávať na poslednom zasadaní eurokomisárov v ich legislatívnej perióde v stredu 28.10.
Digital dividend je pojem, ktorý sa používa keď sa hovorí o digitalizácií televízie. Toto umožní uvoľnenie spektra pre iné dáta, keďže digitalizovaná televízia nenaplní kapacitu nosiča dát. Tento ‚dividend‘ sa teda môže použiť na poskytovanie iných služieb ako napríklad internet, telefón a pripojenia viacerých domácností len jednou jednotkou.
V neposlednom rade, poslanec Hokmark hovoril o zjednodušení pravidiel pre copyright. Chce pracovať na tom, aby sa pravidlá, ktoré copyright vedú „zdigitalizovali“ na časy digitálneho sveta a opustili staré praktiky licencií. Keď sa modernizácií pravidiel  usmerňujúcich copyright bude naďalej brániť, nikdy sa podľa Hokmarka nezbavíme ilegálneho sťahovania a pirátstva hudby, filmov a iných dát.
Zahraničná sekcia ODM bude aj v rámci už spomínaného listu slovenským europoslancom naďalej monitorovať dianie v tomto odvetví a teda aj sledovať pracú poslanca Hokmarka.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež