Občiansko-demokratická mládež

Vedenie ODM

Výkonným orgánom Občiansko-demokratickej mládeže je Výkonný výbor. Je volený spomedzi členov ODM na funkčné obdobie 15 mesiacov. Predsedníctvo bolo zvolené na Online Kongrese ODM v januári 2021 členovia VV menovaní predsedníčkou ODM.


Predsedníčka

Alexandra Žáková

Mail: chairman@odm.sk, alexandra.zakova@odm.sk

alexandra

Do ODM som vstúpila v roku 2015. Počas môjho pôsobenia som mohla zastupovať ODMku v zahraničí na stretnutiach EDS ako aj našich ďalších partnerských inštitúcií v Európe. Momentálne končím štúdium medzinárodné podnikové hospodárstvo na Univerzite vo Viedni.


Podpredsedovia

Matej Vaník

Mail: matej.vanik@odm.sk

ODM som spoznal pomerne neskoro a to viac ma zaujal tento skvelý kolektív, ktorý mi toho veľa dáva. Som hudobník a nadšený folklorista. Zaujímam sa najmä o ekonómiu, sociálne vedy a históriu. Pracujem v IT sektore a externe študujem filozofiu na Masarykovej Univerzite v Brne.

Matúš Babulík

Mail: matus.babulik@odm.sk

Študujem na Ekonomickej univerzite v Bratislave študijný program poisťovníctvo (nie, neučíme sa ako predávať poistky). Medzi moje oblasti záujmu patrí predovšetkým zahraničná politika, so zreteľom na Európsku úniu, problematika klimatickej krízy  a tlačovky Róberta Fica, ktoré sú moje guilty pleasure. Okrem bezcieľného scrollovania instagramom si rád prečítam dobrú knihu od Snydera, Harariho či klasiky od Dickensa, Dostojevskeho. Zvyčajne tak 9-krát za týždeň za sprievodu Karola Duchoňa trénujem aby som dve kolá na štadióne zabehol čo najrýchlejšie. Aktuálne som 2-násobný majster Slovenska v behu na 800m.

Marek Vido

Mail: marek.vido@omd.sk

Som PhD študent analytickej chémie na Masarykovej univerzite v Brne a zároveň pracujem vo výskume farmaceutickej firmy. Zanietene sledujem domácu politiku a nepovažujem ju za zlo. Myslím si, že väčšina Slovákov by sa mala viac spoločensky angažovať, aby sme spoločne prekonali mýtus o zlých politikoch. V ODM pomáham hlavne na sociálnych sieťach a tiež s organizovaním našich akcií. Viac o mojich koníčkoch zistíte na mojom blogu.


Výkonný výbor

Mail: vv@odm.sk

Martin Vetrík

Martina Durčáková


Jakub Gomola