ODM
ODM spúšťa predvolebnú kampaň. Na našej stránke  www.sizhasol.sk môžete dať politikom ultimátum. Podmienky, za ktorých ste ochotní im prepožičať znova správu nad nami. Ak ich nesplnia, bude musieť nasledovať politická nakladačka. Ak rezignujeme a zhasneme, možno nás dostihnú zajtrajšie noviny. My nezhasneme! A čo Ty?

 

Nechceme sa tváriť, že súčasné problémy vo verejnom živote prehliadame. Nehovoríme, že sa máme všetci nechať vodiť politikmi za nos. Nechceme, aby sa voliči po 10. marci – slovami klasika – cítili pokefovaní zozadu a bez lásky. Kto nič nerobí, nič nepokazí. Z tejto vety iste vyplýva, že sa zákonite muselo stať viacero vecí, ktoré nás hnevajú. Je to ale dôvod na absolútnu rezignáciu? Na to, aby sme zhasli a odj..pálili sa odtiaľto? Ak si myslíš, že áno, dobre. Treba rátať ale s tým, že absolútna rezignácia môže priniesť veci oveľa horšie a možno naozaj stratíš právo veci kritizovať.

 

My zhasnúť nechceme! Zároveň ale musíme sprostredkovať jasné stanovisko politikom: ‚Ak nemáme zhasnúť, pekne pozorne počúvajte, čo Vám hovoríme.‘ Len konštruktívny tlak a podpora jednotlivcov prinesie očakávanú zmenu. Dajme spoločne politikom podmienky, za ktorých sme ich ochotní znova prepožičať správu nad nami. My tak urobíme.

 

A nezhasneme!

 

A čo Ty?

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež