SITA
BRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Okolo 60 mladých ľudí v Bratislave symbolickým pochovaním spravodlivosti vyjadrilo nesúhlas s rozhodnutím Súdnej rady, ktorá dnes zvolila do funkcie predsedu Najvyššieho súdu SR súčasného ministra spravodlivosti Štefana Harabina.
Pred budovou ministerstva spravodlivosti, v ktorej rada rozhodla, kričali, pískali a priniesli truhlu s krížom. Na ňom označili deň narodenia slovenskej spravodlivosti – 26. september 1998 (deň volieb) a deň jej pohrebu – 22. júna 2009. Po pietnom akte, pri ktorom zapaľovali sviečky a na truhlu hádzali kvety, prešiel sprievod s krížom a truhlou a s transparentmi Starým Mestom. Nakoniec z Nového mosta vysypali popol do Dunaja.
Podujatie zorganizovala Kresťanskodemokratická mládež Slovenska (KDMS), Nová Generácia, Via Nova a Občiansko-demokratická mládež. Spoločne vydali vyhlásenie, ktoré je zverejnené na internetovej stránke www.odm.sk. „Dnešný deň sa zapíše čiernymi literami do dejín slovenskej justície. Za predsedu Najvyššieho súdu bol zvolený Štefan Harabin. Spravodlivosť bola brutálnym spôsobom zabitá,“ píšu vo vyhlásení. Tvrdia, že spravodlivosť bola dnes zničená a pošliapaná.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s 2006-2009. Všetky práva vyhradené. ISSS: 1377-0308

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež