ODM, KDMS VIA NOVA

Vážení priatelia, drahí smútiaci spoluobčania! Dnešný deň sa zapíše čiernymi literami do dejín slovenskej justície. Za predsedu Najvyššieho súdu bol zvolený Štefan Harabin. Spravodlivosť bola brutálnym spôsobom zabitá!

Spravodlivosť, jeden zo základných kameňov vyspelej a demokratickej spoločnosti, bol dnes zničený a pošliapaný. Je v právnej spoločnosti možné, aby bol prvým mužom justície človek, ktorý ma styky z mafiou? Dnes sa do čela justície dostal muž, ktorý je podozrivý z kontaktov na šéfa albánskej drogovej mafie, muž, ktorý verejne klamal na pôde NR SR. Je morálne, aby sa predstaviteľ vlády vyjadroval v duchu antisemitizmu a vyhrážal sa nevinným ľuďom basou? Nemorálny človek nemôže rozhodovať o spravodlivosti a nepráve! Na koho sa obrátia so svojimi problémami slušní ľudia?

Mladí ľudia sú zhrození nad vývojom situácie v slovenskej justícii. Pánovi Harabinovi sa podarilo zrušiť Špeciálny súd, mafia sa mohla začať radovať. Štefan Harabin bol zvolený za predsedu Najvyššieho súdu, pre koho je to dôvod na radosť? My trúchlime. Spravodlivosť nás opustila. Zanechala po sebe bezbranných ľudí, ktorí sa márne budú domáhať spravodlivosti. Zostali bez obrancu, odovzdaní na milosť a nemilosť pochybných kruhov, ktoré si priali potupnú a hanebnú vraždu spravodlivosti.

Každý z nás môže teraz v pietnej minútke ticha vzdať hold spravodlivosti na mieste, kde bola zabitá.Tieto sviečky a kvety predstavujú smútok a bolesť, no zároveň rozhorčenie nad týmto hanebným činom. Neprípustné sa stalo skutočnosťou. Kam kráčaš Slovensko…

Priatelia, poďme spoločne sprevádzať spravodlivosť na jej poslednej ceste.

Protest organizovala Občiansko-demokratická mládež.


fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež