Mária Valachová

Dňa 21.decembra sme sa všetci ODM-kári a pozvaní hostia stretli v kaviarni Scherz na Palisádach pri príležitosti nášho ODM-kárskeho vianočného večierka. Spolu s nami , členmi našej organizácie, prijali pozvanie aj mnohé osobnosti slovenskej politickej scény, starostka Starého Mesta Táňa Rosová, župan BSK Pavol Frešo, poslanec NRSR Ivan Štefanec, exminister a poslanec NRSR Ľudovít Kaník, poslanec NRSR Jozef Viskupič a ešte aj členovia ostatných mládežníckych organizácií, ako je tá naša, napr. Palo Szabo z Mladých liberálov.

Okolo 21. hodiny večer, keď sme sa všetci dostavili vo veľmi hojnom počte, zahájil otvorenie predseda MK ODM BA Alexej Dobroľubov svojím skvelým prejavom. Privítal nás všetkých svojimi vrelými slovami hrdosti na nás, našu silnú organizáciu, našu prácu a potenciál.

Začínali sa Vianoce, čas lásky, pokoja a spolupatričnosti. Takáto nálada panovala aj tu ako na každej akcii ODM-károv. Ani jeden zo stolov nezostal prázdny a nezaľudnený, ani jeden stôl nezostal sám odložený opodiaľ. Všetky stoly boli pospájané blízko seba, a tým vyjadrovali našu súdržnosť, boli sme ako častice aminokyselín pospájaných pevnými peptidovými väzbami do reťazcov. Všetci spolu živo diskutovali o všemožných témach a užívali si zábavnú atmosféru, ktorú nám vytvoril Alexej svojím prejavom. Skvelá nálada sa vznášala okolo nás ako opar sladkej vianočnej vône práve upečených medovníkov .

Po úvodnom príhovore Romana Stoszeka, vedúceho PR sekcie ODM BA, sa spustila prezentáciu, v ktorej boli zahrnuté posledné akcie našej organizácie, teda všetky plody našej ťažkej, ale úspešnej práce. Na snímkach boli zábery z jednotlivých akcií ako napr. protest proti výstavbe Karloveského ramena, cyklotúra s pánom Štefancom, Nie Bajanovi, Župné voľby, Protivládny protest – Máme radi túto krajinu a mnohé ďalšie. Každý kto sa zúčastnil nejakej z týchto akcií nám ju priblížil a oboznámil s jej dianím. Roman po svojich dlhých presvedčovacích taktikách presvedčil Moniku Božíkovú, aby sa postavila pred všetkých hostí, a povedala zopár zaujímavostí z akcie na Karloveských hodoch. Keď sme ju tam vtedy stretli, chúďa celý deň mrzla. Nezabudla so smiechom poznamenať, že Roman jej zabudol na Karloveské hody zadovážiť teplý čaj. Pochopiteľne celá výmena názorov sa niesla v kamarátskom vtipnom duchu. Monika zvládla svoj rečnícky debut perfektne.

Po prezentácii prišlo na rad video, ktoré sme (Majka Valachová) spolu s Romanom Stoszekom a Jurom Mackom vytvorili práve pre túto príležitosť. Video pozostávalo z troch častí a malo symbolizovať nás, ODM, našu krvopotnú prácu, ale zároveň malo za cieľ ukázať, že nie sme len suchári, že sa vieme všetci spolu perfektne zabaviť . Chceli sme všetkým prítomným ukázať, že okrem toho, že sme dobrí kolegovia v práci pre našu organizáciu, sme aj dobrí priatelia a skvelá súdržná partia. V prvej časti videa hrala hudba od Katy Perry – Teenage dream, v ktorej sa každý predstavil individuálne svojou fotkou.

V druhej časti s hudbou od Pink – Raise your glass boli zobrazené naše kamarátske akcie a skupinové zábavné fotky. Na väčšine záberov boli členovia so zdvihnutými pohármi, pretože to súviselo nielen s názvom piesne, ale chceli sme tým dať najavo, že sa vieme zabávať, ale zároveň chceme pozdvihnúť pohár na oslavu našej mládežníckej organizácie. Tretia časť symbolizovala našu silu, odhodlanosť dokázať spolu viac a byť silným pracovným teamom.

Vo videu boli použité aj zostrihy z filmu 300, kde sme v roli kráľa, Leonidasa, zobrazili nášho Alexeja, ktorý je naozaj skvelým šéfom a, dá sa povedať, takým našim Leonidasom.

Snaží sa vylepšovať naše možnosti osobnostného rastu, vytvára nám skvelé prostredie na sebarealizáciu, podporuje nás v našich nápadoch a pre náš klub robí všetko, čo môže zveľaďuje ho.

Mnohí ste si iste všimli okrem Alexeja – Leonidasa podobné scény z filmu, tie sme dotáčali pri NR SR vo veľmi ťažkých podmienkach , vonku mrzlo a my sme tam pracovali dve hodiny s kamerou, foťákom. Na pľaci, kde sme natáčali sa mramor pod našimi nohami šmýkal, takže nástupy účinkujúcich boli niekedy veľmi vtipné a kĺzavé. Nakoniec to dopadlo dobre, nikto si neublížil a vzišli nám z tejto naše telo mraziacej práce skvelé zábery a zábava.

Náš motivačný videoklip zožal búrlivý potlesk a po jeho odprezentovaní panovala voľná náladička, ľudia medzi sebou komunikovali, zabávali sa a potvrdzovali, to čo sme mali možnosť vidieť aj v klipe, že sme jedna veľká partia skvelých mladých ľudí. Ja osobne som nás nevnímala len ako nejakú masu mládežníkov, ale skôr ako team, ktorý seba navzájom motivuje k práci a užívaniu si skvelých momentov života. Neskôr ma Roman poveril malou prácičkou, robiť interview so všetkými pozvanými ohľadom nášho motivačného klipu. Video sa všetkým páčilo, a hovorili o ňom hlavne v pozitívach, pôsobilo na nich údajne emotívne a príjemne, ba dokonca sa na niektorých fotkách zasmiali. Na adresu nášho videa sa vyjadril aj pán poslanec Ivan Štefanec, ktorý sa vraj aj vďaka nemu príjemne bavil . Veľmi sa mu zapáčila táto myšlienka prezentovania sa pomocou videoklipu.

Okolo druhej hodiny ráno zavítal do kaviarne Scherz aj súčasný minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda, ktorý sa s nami kvalifikovane zabával a pozval všetkých dospelých členov na pohárik.

Vianočný večierok dopadol nad naše očakávania a potešil nás aj príjemný ohlas na naše motivačné video. Ešte raz ďakujem, že ste všetci prijali pozvanie a spoločne navnadili vianočnú priateľskú atmosféru v celej našej organizácii ODM.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež