Katarína Takáčová
15. narodeniny majú veľký význam pre každého človeka, o to väčší význam však majú pre organizáciu, ktorá mladých ľudí združuje. Svoje 15. jubileum oslávila Občiansko-demokratická mládež symbolicky – 17. novembra. Miesto osláv zodpovedalo povesti najprestížnejšej mládežníckej organizácie na Slovensku – konali sa v bratislavskej Redute. Medzi prichádzajúcimi hosťami boli odeemkári všetkých generácií, ako aj hostia z partnerských organizácií a pravicových politických strán.
Večer otvoril svojím príhovorom predseda ODM Vlado Škola. Po ňom prevzal mikrofón Mikuláš Dzurinda, politik a štátnik, ktorý vrátil Slovensko na politickú mapu modernej Európe. Adresoval nám veľa povzbudivých slov a zaželal veľa úspechov do budúcnosti. Do tretice prišiel na pódium jeden z tých členov, ku ktorým sa my, mladí pravičiari, veľmi hrdo hlásime – najúspešnejší minister financií (nielen) v histórii našej krajiny, symbol ambicióznych reforiem a ekonomického progresu – Ivan Mikloš. Prípitok predniesol opäť Vlado Škola, nasledovala večera. 15. výročie by strádalo, keby sa nám neprihovoril aj zakladajúci člen a prvý predseda ODM Daniel Lipšic. Práve on nám každý deň dokazuje, že boj za pravicové ideály je síce ťažký, ale naozaj stojí za to.

Večer pokračoval predvedením štandardných tancov. Peter Modrovský a Kristína Kamenská zatancovali waltz, tango a viedenský valčík. Konzervatívny program slávnostného večera oživili svojím vystúpením brušné tanečnice Dominika a Mária. Ich vystúpenie mimoriadne zaujalo všetkých prítomných.

Po polnoci odmoderovali tombolu, na ktorú sa všetci mimoriadne tešili, Julka Vašková a Martin Manina. Hostia sa neformálne bavili, niektorí až do štvrtej ráno, a vydržali by určite aj dlhšie, keby sa brány Casino Café Reduta nezačali pomaly zatvárať. Slovami Romana Jocha: „Kdyby lidi rozmýšleli, všichni by volili pravici. Jenom jak je donutit, aby začali rozmýšlet?“ To, že sme 17. novembra oslavovali pätnásťročnú tradíciu kontinuity šírenia pravicových myšlienok, je o to vzácnejšie, že nositeľmi tejto pochodne sú práve mladí ľudia.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež