ODM

Občiansko-demokratická mládež s nevôľou prijíma fakt, že dnešným dňom nadobúda platnosť zákon, ktorý robí z médií verejnej služby despotov a z občanov ich poddaných.
Cieľom zákonodarcov bolo udržať verejnoprávne médiá nad vodou – neuvedomili si však, že kríza verejnoprávnych médií nie je v ich finančnej podvyživenosti, ale v morálnej a tvorivej chudobe, ktoré pôsobenie verejnoprávnych médií sprevádza s menšími svetlými obdobiami už od ich vzniku.
Platiť koncesionárske poplatky štát núti aj ľudí, ktorí nevlastnia televízny, alebo rozhlasový prijímač, alebo podniky, ktorých zamestnanci v pracovnej dobe určite verejnoprávne médiá nepoužívajú a keď – platia ich už za využívanie svojho prijímača v domácnosti, čiže de-facto platia dva krát.

Podľa Občiansko-demokratickej mládeže je tento zákon zlý a v zskutočnosti súci iba ako prvoaprílový žart. V skutočnosti verejnoprávnym médiám vôbec nepomôže. Zvýši iba dešpekt občanov a firiem k verejnoprávnym médiám a štátne médiá uvrhne do ďalšej špirály neefektívneho hospodárenia na úkor kvality.

Sme presvedčení, že verejnoprávne médiá majú svoj zmyseľ pre spoločnosť, ale iba vtedy ak jej nie sú vnucované, ale spoločnosťou chcené a požadované.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež