Blesk z jasného neba. 

Aj tak by sa dali charakterizovať udalosti v poslednom období v Nitre. Prednedávnom nebolo v tomto meste o ODM takmer ani chýru. Formálne klub existoval s ako-tak aktívnym minimálnym počtom piatich členov potrebných na fungovanie miestneho klubu. Napokon sa aj to stalo minulosťou a na kongrese ODM ne jeseň 2011 už Nitra nemala delegáta. Ja osobne som bol pôvodne podpredsedom v Nitre, kde sme mali veľké plány. No nevedeli sme ich zrealizovať a chýbali nám najmä ďalší členovia. Na konci minulého roku sa však všetko zmenilo. Na obzore sa objavili ľudia, ktorý sa svojou snahou, aktivitou a svojimi plánmi stali predpokladom na veľkolepé znovuzrodenie nitrianskej odmky. V decembri 2011 sa uskutočnil „ustanovujúci“ snem, kde sa klub oficiálne obnovil, zvolilo sa vedenie a stanovili sa nové ciele. Ja osobne som bol zvolený za predsedu nášho klubu, čomu sa pochopiteľne veľmi teším, ale mám radosť hlavne kvôli tomu, že máme v klube fantastických ľudí.

ODM Nitra v súčasnosti tvoria takí energickí mladí ľudia, ktorí svojou aktivitou, súdržnosťou a vzájomnou podporou prostredníctvom svojej činnosti začali klásť veľmi silný dôraz na posilňovanie občianskeho povedomia mladých. Máme rozbehnutých viacero projektov, robíme prednášky na stredných školách o možnostiach mladých ľudí ovplyvňovať veci verejné, organizujeme besedy a mnohé iné aktivity. Najmä v týchto chaotických časoch v slovenskej politike považujem angažovanie sa mladých ľudí za veľmi významné. ODM Nitra v tomto ohľade vykročila tou správnou cestou, preto chcem celému nášmu klubu zagratulovať. Je veľmi dobré pracovať v spoločnosti takých ľudí, na ktorých sa dá vždy spoľahnúť, preto som na každého jedného člena nášho klubu veľmi hrdý.

Som presvedčený, že pri takom nasadení dokážeme zmeniť atmosféru a pomery v našej spoločnosti minimálne na úrovni nášho mesta.

                                                                                                                                                                                          

Ladislav Galo

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež