SITA, denník SME
BRATISLAVA 23. februára (SITA) – Pobúrenie nad vyjadreniami predsedu vlády SR Roberta Fica na adresu bulharských zdravotných sestier a palestínskeho lekára počas jeho zahraničnej návštevy Líbye vyjadrili mládežnícke organizácie SDKÚ-DS, ODM, KDMS a SMK. „Slová premiéra Fica o „páchateľoch“ sú nehoráznym medzinárodným škandálom. Je až zarážajúce, že predseda vlády členskej krajiny Európskej únie sa nestavia na stranu obrany občanov inej členskej krajiny EÚ, ale jednostranne zastáva postoje diktátorského režimu a jeho súdneho systému,“ uvádza sa v spoločnom vyhlásení Združenia mládeže SDKÚ-DS – Nová Generácia, Občiansko-demokratickej mládeže Slovenska, Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska a Mládežníckej organizácie SMK. Premiér Fico podľa nich opäť raz odkryl svoju pravú tvár, podobne ako to bolo v prípade bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, oslavy kubánskej revolúcie a iných, a vyjadril sympatie k nedemokratickému režimu a jeho spôsobom vládnutia.

Spoločne odsudzujú spôsob, akým predseda vlády zastupuje a reprezentuje Slovenskú republiku a jej občanov v zahraničí. „Rozmer politiky, ktorý prezentoval svojimi vyjadreniami o „páchateľoch“ ukazuje civilizačnú priepasť medzi politikou a názormi premiéra Fica a názormi nielen Európskej únie, ale v tomto prípade už aj celého medzinárodného spoločenstva. Vážený pán premiér, hanbíme sa za Vás!“ zdôraznili.

Zástupcovia organizácií v pondelok 26. februára odovzdajú predsedovi vlády SR Ficovi otvorený list, v ktorom ho vyzvú, aby sa za svoje škandalózne vyjadrenia verejne ospravedlnil rodinám všetkých, ktorým v tomto prípade hrozí trest smrti. Zároveň ho požiadajú, aby svojimi aktivitami nevyvolával medzinárodné škandály a nepoškodzoval dobré meno SR v zahraničí.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež