ODM

Občiansko-demokratická mládež s nevôľou sleduje kauzu okolo podozrivých aktivít Slovenského pozemkového fondu a reakciu kompetentných osôb, vrátane premiéra Róberta Fica. Spôsob ako sa dostal miliardový majetok do rúk ľudí, blízkych HZDS, nesie všetky známky klientelizmu a korupcie.

Róbert Fico, ako čerstvo menovaný premiér vyhlásil:

„Do troch minút odvolám každého člena vlády, u ktorého sa ukáže iba náznak korupcie a klientelizmu“.

Sme presvedčení, že pán premiér evidentne stratil pojem o čase. Napriek tomu, že od vypuknutia kauzy ubehlo už niekoľko dní, Róbert Fico ani nenaznačil, že by rozmýšľal nad odvolaním ministra pôdohospodárstva Miroslava Jureňu, ktorý je jednoznačne za aktivity SPF zodpovedný.

Radi by sme pána premiéra upozornili, že tri minúty už dávno uplynuly a radi by sme mu odovzdali budík, ktorý mu pomôže zorientovať sa v čase a naplniť tak svoj dávny sľub, ktorý dal občanom SR, keď sa stal novým premiérom SR.

Funkciou budíka nie je len ukazovať čas, ale aj zazvoniť a upozorniť vtedy, keď je to potrebné. Chceme aby tento budík zazvonil občanom SR a predovšetkým voličom strán vládnej koalície a zobudil ich zo snov o čestnosti a dobrých úmysloch tejto vlády. Táto vláda sa však vyznačuje iba nekompetentnosťou, arogantnou demonštráciou moci, korupciou, klientelizmom a devalváciou politických, etických a ľudských hodnôť v politike.

Do symbolickej zbierky je možné zapojiť sa poslaním ľubovolného príspevku na účet Občiansko-demokratickej mládeže, ktorý nájdete na webovej stránke ODM.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež