ODM

Róbert Fico ešte pred pár dňami označil novinárov za mediálnych ignorantov, avšak jeho posledné vyjadrenia k ÚPN sú dôkazom, že ignorantom je predovšetkým on sám.

Otázka zrušenia ÚPN je pre Občiansko-demokratickú mládež mimoriadne podstatná téma a pre Slovenskú republiku absolútne kľúčová .
My mladí ľudia si hlboko vážime a ceníme myšlienky zakladateľa ÚPN Jána Langoša, pretože chceme žiť v spoločnosti, ktorá je vyrovnaná so svojou minulosťou a otvorená k svojim historickým chybám a traumám. Za tie považujeme najmä kontroverzné obdobie vojnového Slovenského štátu a pôsobenie komunistickej štátnej bezpečnosti.

Vyjadrujeme jednoznačnú podporu ideám ÚPN a jeho vedeniu, ktoré sa rozhodlo neustúpiť politickým tlakom, zasahujúcim do jeho činnosti „na politickú objednávku“.

Zistenie pána premiéra, že „Absolvoval som množstvo verejných stretnutí, kde bolo aj veľa ľudí, nikto sa ma na to nespýtal. Je to téma, ktorá iba vás zaujíma“, je pravdepodobne dôsledkom, že sa nestretáva z ľuďmi, ktorí trpeli vplyvom bývalých režimov a ani z ľuďmi, ktorých zaujíma ich vlastná, nie vždy príjemná minulosť spoločnosti v ktorej žijú.

Pán premiér, narozdiel od Vášho súkromného boja s novinárskou obcou, nás téma ÚPN zaujíma a svoj postoj sme pripravení vyjadriť aj zhromaždením na podporu ÚPN.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež