ODM

Občiansko-demokratická mládež so zhrozením pozoruje snahy R. Fica o znovuotvorenie 2. piliera. Jeho prvú iniciatívu sme vnímali ako nepodarený žart, ale aktuálna snaha premiéra SR je dôkazom o dramatickom nepochopení dôchodkového systému ako takého a perverzného vzťahu k právnemu systému SR.

Je poľutovania hodné, že pán premiér je možno úprimným, ale absolútnym diletantom v ekonomických témach, alebo neváha obetovať budúcnosť dôchodkového systému a osudov celých generácií vo svoj krátkodobý politický prospech.

Je poľutovanie hodné, že pán premiér ako docent práva využíva právny systém ako jednorazový účelový nástroj vo svojich rukách bez ohľadu na ďalšie dôsledky, ale s vidinou zabezpečenia svojich politických cieľov a súkromnej vojny s každým, kto upadne do jeho nevôle. Je to dôkaz o absencii rešpektu a úcty voči právnemu poriadku SR.

My mladí ľudia, si veľmi dobre uvedomujeme význam týchto krokov a cítime bezprostredné ohrozenie našich úspor nie zo strany kapitálových trhov, ale zo strany vlády Róberta Fica. Keď bol včera nespokojný s tým koľko ľudí na jeho povel opustilo 2. pilier, pýtame sa, nevyvlastní nám naše úspory zajtra? Pre naše dobro?

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež