ODM

Začiatkom júna čaká celú Európsku úniu významný deň. Budeme mať možnosť vybrať si svojich zástupcov do Európskeho parlamentu (EP), ktorí budú hájiť naše záujmy. V poslednom období sa stretávame aj medzi mladými ľuďmi s nezáujmom o európske záležitosti. Smutným dôkazom toho je najmä naše prvenstvo v najnižšej volebnej účasti v histórii volieb do EP (16,96%). V kontraste s touto skutočnosťou je výsledok Eurobarometra z jesene 2008. Ten hovorí, že EP dôveruje na Slovensku 70% obyvateľstva, čo je najvyššie číslo spomedzi európskej 27-čky a 19 percentuálnych bodov nad celoeurópskym priemerom.

Namaľujme tvár Európe – 6.6.2009

Občiansko-demokratická mládež sa preto rozhodla povzbudiť mladých ľudí k účasti na voľbách do EP v roku 2009. Svojou kampaňou chceme mladým pripomenúť, že odovzdaním svojho hlasu vo voľbách sa aktívne zúčastňujú na formovaní novej tváre Európy. Zámerne sme vybrali motív mladého človeka, ktorý maľuje svoju Európu.

My jazdíme vpravo, vľavo je protismer

V týchto voľbách sa zároveň ODM rozhodla podporiť pravicové myšlienky. Neustále škandály, ktoré sprevádzajú vládnu koalíciu na čele s ľavicovým Smerom, nás presviedčajú o tom, že sa Slovensko po roku 2006 nevybralo správnym smerom. Sme presvedčení, že hodnoty, ktoré s našimi pravicovými partnermi zdieľame, sú tou pravou cestou, po ktorej by sme sa mali vydať.

Mladým voličom ponúkame Mariána Töröka, ako garanciu dynamiky, odbornosti a čistej minulosti.

Ku kampani sme spustili webovú stránku www.podmevpravo.sk, cez ktorú chceme komunikovať naše postoje. Súčasťou kampane sú aj nálepky a plagáty s hlavným motívom kampane a odkazom na webovú stránku kampane.

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež