Dňa 25. februára 2014 sa konalo protestné zhromaženie pred Mestským Kultúrnym Strediskom v Dunajskej Strede. Účastníci protestu, vrátane ODM, vyjadrili nesúhlas so stretnutím extrémistickej strany Jobbik z Maďarska, ktorá organizovala „Stretnutie s občanmi“. ODM svojou účasťou na tomto protestnom zhromaždení vyjadrila svoj občiansky nesúhlas s prítomnosťou Jobbiku v Dunajskej Strede. Zástupcovia tejto strany tu nie sú vítaní, nežiadame si zasahovanie väčšinových politických pseudo riešení do otázok maďarskej menšiny na Slovensku. Myslíme si, že témy spolužitia by si mali riešiť obyvatelia bez toho, aby im Budapešť podsúvala svoje riešenia, a to už vonkoncom nie, keď je v Maďarsku predvolebná kampaň.

Transparenty s nápismi „Prac sa Jobbik“  a „Neprosíme si z exportu nacistických myšlienok“ sú grafickým vyjadrením našeho občianskeho nesúhlasu s prítomnoušťou extrémistov na Slovensku.

Europoslanec Eduard Kukan (Európska ľudová strana – SDKÚ-DS) v súvislosti s protestom  vyhlásil, že „organizovanie takýchto akcii neprispieva k dobrým vzťahom medzi občanmi maďarskej a slovenskej národnosti v Dunajskej Strede. Nie som za to, aby sa tam organizovali volebné mítingy Jobbiku a podporujem protest Občiansko-demokratickej mládeže“, dodal na záver Eduard Kukan

Fotogaléria: (zdroj parameter.sk)

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež