Nadácia Hanns Seidel je náš dlhodobý partner, vďaka ktorému máme možnosť organizovať našu každoročnú Letnú Univerzitu, ako aj mnoho ďalších podujatí edukatívneho charakteru pre mladých ľudí.

Pri príležitosti návštevy predsedu HSS na Slovensku, Markusa Ferbera, ktorý je v súčasnosti aj europoslanec (EPP), boli zastúpcovia ODM ako aj ostatní aktéri z prostredia mládežníckej politiky (Kresťansko-demokratická mládež, Marco Németh a ďalší) pozvaní s ním tento piatok na večeru v Bratislave.

Diskutovali sme o oblastiach ako inflácia, energetika a digitalizácia, kde čelí Európska Únia v dnešných dňoch tým najväčším výzvam, pri ktorých je nevyhnutné práve jednotné vystupovanie členských štátov s koordinovaným hľadaním riešení. Okrem iného sme spomenuli aj potrebu boja s hrozbámi v súvislosti s rastúcimi populistickými zoskupeniami s euroskeptickým pozadím.

Napriek tomu, že sa EÚ snaží prostredníctvom svojich nedávnych projektov, ako KOBE, priblížiť svoje pôsobenie a fungovanie občanom, vidíme priestor zlepšiť svoje komunikačné metódy, aby mali ľudia skutočne pocit, že môžu svoje predstavy o jej budúcnosti dostatočne hlasne a cielene vyjadriť.

Fotky

fb-share-icon