V dňoch 8. júla až 13. júla 2014 sa členovia ODM zúčastnili letnej univerzity EDS v estónskom Tallinne s titulom Global Security 2014.

Počas 6 dní mali možnosť účastníci obohatiť svoje znalosti v oblasti globálnej bezpečnosti hlavne v súvislosti so situáciou na Ukrajine a v súvislosti so vzrastajúcou ruskou agresiou v regióne východnej Európy a taktiež diskutovať na uvedené témy s odborníkmi nielen z Estónska ale aj zo zahraničia. Medzi hostí ktorí sa zúčastnili tejto konferencie patrí bývalý minister obrany Estónska, bývalý estónsky premiér, bývalý estónsky minister financií iní odborníci z akademickej obce, neziskových organizácií a vlády prípadne z európskych štruktúr.

Počas dní strávených v Talline sme mali možnosť navštíviť estónsky parlament a taktiež si vypočuť úspešný príbeh estónskej administratívy ktorej sa podarilo v posledných rokoch zaviesť do praxe inštitút e-governmentu, ktorý slúži ako ukážkový príklad využívania informačných technológií v oblasti štátnej a verejnej správy.

Súčasťou programu letnej univerzity bol taktiež tradičný futbalový zápas EDS ako aj volebný Council Meeting European Democrat Students, počas ktorého si delegáti z viac ako 30 členských organizácií z celej Európy zvolili svoje nové európske vedenie.

 

Zopár faktov na záver:

European Democrat Students je oficiálna organizácia European Peoples’s Party a je najväčšou mládežníckou organizáciou v Európe.

Občiansko-demokratická mládež je plnohodnotným  členom EDS od roku 2000. V rokoch 2011 – 2013 zastával náš zahraničný tajomník Juraj Antal pozíciu predsedu EDS.

Možnosť reprezentovať ODM na zahraničných cestách je vyhradená výhradne pre plnohodnotných členov ODM.

 

 

 

Martin Tokár

Predseda ODM

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež