,,Nič nie je zadarmo“, v tomto duchu sa nesie 17. november už 25 rokov od udalostí, kedy študenti na Václavskom námestí poukázali na to, že ich hlas v spoločnosti a v štáte má mať rovnakú silu. My, členovia ODM, podporujeme cestovanie slovenskými železnicami, pretože je to ekologická doprava, no podporujeme i kultúrne cestovanie. Už teraz je stav vlakov pod úroveň, cesta v nich je ozaj hodná cestovania zdarma a používanie staronových 40-ročných vozňov z Českej republiky evidentne neprinesie žiadny osoh.
Podobne ako viacerí občania Slovenskej republiky si uvedomujeme, že modernizácia vozňov a skultúrňovanie prepravy niečo stojí. Nesystémové a populistické kroky typu odvody pre študentov či zavedenie naoko vlakov zadarmo považujeme za opatrenia hodne komunistických kádrov proti ktorým naši rodičia 17.novembra 1989 bojovali na námestiach.

My študenti a mladí ľudia z Občiansko-demokratická mládež vyzývame mladých ľudí, inteligenciu, osobnosti Novembra ‘89 i celé Slovensko, kúpte si v pondelok 17. novembra lístok na vlak za vlastné, a poukážme na nezmyselnosť takýchto populistických vládnych krokov. Každé „zadarmo“ má svoju cenu, či už sú to vlaky, sloboda alebo demokracia.

https://www.facebook.com/events/676238615807730/

Martin Tokar
Predseda ODM

 

fb-share-icon

Napísal

Občiansko-demokratická mládež

Občiansko-demokratická mládež